Wrocław: lekarz USK, który odmówił przyjęcia ośmiolatka z wypadku stracił pracę

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 10 grudnia 2014 10:33

Lekarz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, który odmówił przyjęcia 8-letniego chłopca potrąconego przez samochody, został zwolniony z pracy. Wyszło na jaw, że doktor, który nie udzielił pomocy chłopcu, był już w 2006 roku skazany za narażenie życia innej pacjentki.

Wrocław: lekarz USK, który odmówił przyjęcia ośmiolatka z wypadku stracił pracę

Rzeczniczka wrocławskiego szpitala, Monika Kowalska poinformowała, że szpital zwrócił się do sądu z wnioskiem o przesłanie informacji na temat wyroku Jacka K. Z przesłanych dokumentów wynika, że wyrok był prawomocny w chwili podpisywania kontraktu, o czym szpital nie został poinformowany. Dlatego dyrektor szpitala rozwiązał umowę z pracownikiem.

8-letni chłopiec we wrześniu został potrącony przez dwa auta. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przewiózł go do USK we Wrocławiu. Lekarze pełniący tam dyżur tego dnia nie podjęli jednak akcji ratunkowej i skierowali śmigłowiec do innego szpitala. Dziecko zmarło.

Dyrekcja po tym zdarzeniu zawiesiła dwóch lekarzy: chirurga i pediatrę. To właśnie pediatra Jacek K. stracił teraz stanowisko.

W 2006 roku jako lekarz karetki pogotowia został wezwany do pacjentki. Krystyna W. skarżyła się na bóle w klatce piersiowej. Lekarz zbadał ją, ale nie wykonał właściwych badań i nie skierował jej do szpitala. Kobieta po dwóch dniach zmarła w domu.

Więcej: www.tvn24.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum