Wrocław: firma budowlana domaga się od szpitala 15,5 mln zł

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 29 lipca 2019 11:29

Grupa Awbud domaga się 15,54 mln zł od spółki Medico-Investment, która zarządza Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej Vratislavia Medica. Placówka należy do Stanisława Hana, właściciela firmy farmaceutycznej Hasco-Lek.

Wrocław: firma budowlana domaga się od szpitala 15,5 mln zł
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Z 15,54 mln całej kwoty ponad 9,6 mln zł to nieopłacona faktura z 30 kwietnia br. Dotyczy ona prac budowlanych i zagospodarowania terenu wokół szpitala. Z kolei ponad 5,8 mln zł to kara umowna wraz z odsetkami, nałożona ze względu na zerwanie umowy przez spółkę odpowiedzialną za szpital. Kara została nałożona 30 maja br.

Sprawa dotyczy rozbudowy wrocławskiego szpitala, otwartego w listopadzie 2017 r. Powstał on za ok. 120 mln zł. Skąd wzięło się ponad 15,5 mln zł zadłużenia wobec firmy Awbud?

Jak informuje Gazeta Wyborcza, powołując się na Medico-Investment, inwestycja nie została w pełni ukończona, a stwierdzone uchybienia nie zostały usunięte przez wykonawcę. „Ponadto Awbud nie rozliczył się ze wszystkimi podwykonawcami, a z częścią pozostaje w sporach sądowych. W świetle nieprzestrzegania umowy łączącej go z Medico-Investment nie ma żadnych podstaw do formułowania roszczeń objętych pozwem” - napisano w oświadczeniu zarządu spółki.

Katarzyna Zalewska-Strzelczyk, dyrektor ds. prawno-organizacyjnych, dodaje, że do spółki nie dotarł do tej pory pozew, a kolejne kroki będą podejmowane, gdy zostanie on doręczony.

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum