Wrocław: fałszował recepty i rozprowadzał silne leki narkotyczne, trafił do aresztu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 maja 2020 13:17

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który rozprowadzał silne leki narkotyczne oraz fałszował recepty i realizował je w aptekach. Mężczyzna trafił do aresztu. Zatrzymany został także jego klient, w którego mieszkaniu policjanci znaleźli 400 porcji marihuany.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak poinformował st. sierż. Paweł Noga z biura prasowego wrocławskiej policji, funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą otrzymali informację o mężczyźnie, który może posiadać substancje zabronione i fałszować recepty.

- Funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, kiedy wychodził z bloku na terenie wrocławskich Krzyków. Był z nim drugi mężczyzna i policjanci pilnie ich obserwowali. Gdy pomiędzy nimi doszło do wymiany przedmiotów, policjanci przerwali spotkanie, ujawniając że przedmiotem transakcji był lek narkotyczny - powiedział policjant.

W mieszkaniu mężczyzny, który oferował leki, policjanci znaleźli ponad 50 tabletek oraz fałszywe recepty. Jak się okazało, podejrzany sam je drukował następnie realizował w aptekach, a zakupione lekarstwa sprzedawał na czarnym rynku.

Mężczyzna został aresztowany na dwa miesiące. Usłyszał kilka zarzutów, m.in. posiadania środków odurzających, ich udzielania, a także fałszowania dokumentów i używania ich jako autentyczne. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

St. sierż. Noga dodał, że zakup nielegalnie zdobytych tabletek nie był jedynym przewinieniem drugiego z mężczyzn. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli ponad 400 porcji marihuany. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum