Wrocław: dyrektor hospicjum kupiła mieszkanie od pacjentki - podała się do dymisji

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 11 lipca 2013 20:51

We wrocławskim hospicjum, którego szefowa kupiła mieszkanie od pacjentki, wszczęta została przez prowincjała zakonu Bonifratrów kontrola. Dyrektor placówki podała się do dymisji. Została ona przyjęta.

Wrocław: dyrektor hospicjum kupiła mieszkanie od pacjentki - podała się do dymisji

Zakon Bonifratrów błyskawicznie zareagował na wydarzenie ujawnione przez Gazetę Wrocławską.  Prowincjał zakonu brat Eugeniusz Kret zarządził wewnętrzną kontrolę we wrocławskim hospicjum. Będzie ją prowadzić prawnik z Krakowa, gdzie mieści się kuria polskiej prowincji zakonu Bonifratrów. Powtórzeniu się takiej histrorii ma także zapobiegać odpowiednio skonsktruowany regulamin - informuje Gazeta Wrocławska.

Postępowanie sprawdzające prowadzi też wrocławska Prokuratura Rejonowa Stare Miasto. Zgodnie z prawem w ciągu 30 dni musi zapaść decyzja o wszczęciu (lub nie) śledztwa w tej sprawie.

Mieszkanie o powierzchni 42 m kw należało do 69-letniej mieszkanki Wrocławia. Latem ub.r. kobieta trafiła do szpitala, skąd pojechała wprost do hospicjum zakonu Bonifratrów na ulicy Poświęckiej. Pod koniec listopada - jak wynika z informacji zawartych w księdze wieczystej - chora sprzedała mieszkanie szefowej hospicjum. Cena nie jest znana. Rodzina kobiety twierdzi, że w zamian za mieszkanie chora miała obiecany "osobny pokoik w hospicjum". Miała też otrzymać gotówkę.

Z Gazetą Wrocławską  dyrektor nie chciała rozmawiać. W jej imieniu skontaktowała się osoba przedstawiająca się jako jej prawnik i pełnomocnik. Przekonywała, że chora sprzedając lokal, była w dobrej kondycji i w pełni świadoma. 

Więcej: www.gazetawrocławska.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum