Wrocław: dyrektor Pogotowia Ratunkowego i jego zastępczyni - zatrzymani

Autor: Piotr Doczekalski - PAP/ Rynek Zdrowia • • 12 października 2017 16:12

Dyrektor Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu Wincenty M., jego zastępca Stanisława O. oraz radca prawny Joanna M. zostali w czwartek zatrzymani przez policję. Prokuratura nie ujawnia na razie szczegółów tej sprawy.

Wrocław: dyrektor Pogotowia Ratunkowego i jego zastępczyni - zatrzymani
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus, obecnie w prokuraturze prowadzone są czynności z zatrzymanymi. - Na razie nie udzielamy informacji w tej sprawie. Mogę jedynie powiedzieć, że ogólnie chodzi o niedopełnienie obowiązków - powiedziała prok. Klaus.

Później prok. Klaus poinformowała, że zatrzymani zostali również zastępca dyrektora Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu Stanisława O. oraz radca prawny Joanna M. Uściśliła też, że prowadzone w tej sprawie śledztwo dotyczy niedopełnienia obowiązków, przekroczenia uprawnień oraz działania na szkodę Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu.

Według Gazety Wrocławskiej chodzi o korupcję, a zatrzymanie dyrektora i jego zastępcy ma związek z zakupami i inwestycjami prowadzonymi przez pogotowie. "Chodzi o zakupy samochodów, a także inwestycje związane z modernizacją obiektów pogotowia Wołów, Środa Śląska, Trzebnica" - twierdzi Gazeta Wrocławska.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum