Wrocław: drzwi przeciwpożarowe w szpitalu na Stabłowicach do wymiany

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 29 października 2014 10:38

191 drzwi przeciwpożarowych sprzedanych przez poznańską firmę do Nowego Szpitala we Wrocławiu zostanie wymienionych. Badania potwierdziły, że nie spełniają wymogów.

Wrocław: drzwi przeciwpożarowe w szpitalu na Stabłowicach do wymiany

Wszystkie niespełniające wymogów drzwi p.poż. w wybudowanym i odbieranym właśnie przez organy nadzoru szpitalu na Stabłowicach wymieni wykonawca, firma Budimex, , co będzie kosztować ok. 1 miliona zł.

Budimex potwierdził, że specjalistyczne badania w Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie wykazały wadliwość drzwi. Wypowiedziano już umowę z poznańską firmą. Ma ona także sfinansować wymianę drzwi, które teraz dostarczy już inny dostawca.

Prokuratura w Poznaniu prowadzi śledztwo ws. działań firmy z Poznania, która sprzedała wadliwe drzwi. Pojawiło się podejrzenia oszustwa.

Już latem do poznańskiej prokuratury trafiło zawiadomienie od przedstawiciela włoskiej firmy Locher, dotyczące firmy, która była jej przedstawicielem wskazujące na to, że poznaniacy sami wytwarzają gorsze gatunkowo drzwi i przyklejają na nie tabliczki znamionowe włoskiego producenta.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum