Wrocław: będzie ponownie śledztwo w sprawie nagłej śmierci 25-latki

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 26 stycznia 2016 11:20

Sąd nakazał wznowić śledztwo w sprawie nagłej śmierci 25 latki, które wcześniej umorzyła prokuratura. Wskazał na zaniedbania prokuratorów, m.in. zignorowanie rozbieżności w zeznaniach świadków i raporcie lekarzy.

Wrocław: będzie ponownie śledztwo w sprawie nagłej śmierci 25-latki. Fot. PTWP

Dziewczyna zmarła w nocy z 23 na 24 września 2014 r. Prokuratura w pierwszej wersji przyjęła, że przyczyną śmierci dziewczyny było upojenie alkoholowe - taki wpis widnieje, jako przyczyna zgonu. Kilka miesięcy później w tych samych aktach przyczynę oznaczono, jako "nieokreśloną", bo sekcja zwłok nie wykazała w ciele dziewczyny obecności nawet miligrama alkoholu.

Prokurator prowadzący śledztwo tłumaczył, że po śmierci alkohol wyparował z organizmu dziewczyny. Jednak pełnomocnik rodziny wskazywał, że są specjalistyczne badania, które potrafią na długo po śmierci wskazać, czy znajdowała się ona pod wpływem alkoholu czy nie. Wątpliwości dotyczyły także innych spraw, m.in. nie zabezpieczono taśmy z nagrania zgłoszenia na pogotowie ratunkowe, nie przesłuchano lekarza, który przeprowadzał reanimację,

Ponadto sąd zwrócił uwagę, że w sprawie podano dwa różne czasy zgonu. Nie wiadomo, czy dziewczyna zmarła o 1 w nocy, czy kilka godzin później, a śledczy tę kwestię zaniedbali. Podobnie z rozbieżnościami w zeznaniach świadków.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum