Wolsztyn: powiat zwolnił dyrektora szpitala

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 11 stycznia 2010 19:34

Zarząd powiatu wolsztyńskiego podjął uchwałę o zwolnieniu dyrektora miejscowego szpitala.

Powodem takiej decyzji są korupcyjne zarzuty, jakie prokurator postawił dyrektorowi SPZOZ w Wolsztynie Jerzemu M. Za rozwiązaniem kontraktu z dyrektorem szpitala z dniem 29 stycznia br. zarząd głosował jednomyślnie.

– Data 29 stycznia podyktowana jest tym, że na rozwiązanie umowy musimy mieć zgodę rady powiatu wschowskiego. Dyrektor jest bowiem radnym w tym powiecie. Złożyliśmy już wniosek o głosowanie uchwały w tej sprawie na najbliższej sesji rady, którą wyznaczono na 27 stycznia – poinformował dziennikarzy starosta wolsztyński Ryszard Kurp.

Na stanowisko dyrektora zostanie ogłoszony nowy konkurs. Do czasu jego rozstrzygnięcia, powołana zostanie osoba, która będzie pełniła w szpitalu dyrektorskie obowiązki.

Prokuratura zarzuciła Jerzemu M., że miał on od jednej z firm, która startowała w organizowanych przez szpital przetargach - w zamian za korzystne rozstrzygnięcie - zażądać i przyjąć łapówkę w wysokości 6,5 tys. zł. Akt oskarżenia zawiera też zarzuty dla ordynatora oddziału położniczo-ginekologicznego. Stanisław M. miał kilkakrotnie od tej samej firmy żądać i przyjmować łapówki, w sumie ponad 10 tys. zł.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum