×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wołomin: szpital popiera prof. Chazana - bezwględnie chroni życie

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia03 lipca 2014 14:54

W statucie wołomińskiego szpitala w ostatnich dniach pojawił się zapis, że "szpital ma się kierować bezwzględną zasadą ochrony życia". To wyraz solidarności z postawą prof. Bogdana Chazana.

Wołomin: szpital popiera prof. Chazana - bezwględnie chroni życie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Potwierdził to Andrzej Gruza, dyrektor Szpitala Powiatowego w Wołominie. Dyrektor wyjaśnił, że kierowany przez niego szpital, co do zasady aborcji nie wykonuje. Taką decyzję podjęli wołomińscy radni, uznając, że szpital powiatowy ma kierować się bezwzględną zasadą ochrony ludzkiego życia.

W polskim prawie aborcja dozwolona jest w trzech przypadkach: gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, powstała w wyniku czynu zabronionego bądź w przypadku poważnego uszkodzenia płodu.

Dyrektor wyjaśnił, że bezwzględna ochrona życia obowiązuje w szpitalu od czwartku 26 czerwca. Chociaż tak naprawdę już wcześniej lekarze kierowali się taką zasadą, tyle że w tej chwili jest to wpisane w statut. Dodał też, że taka jest misja i rola szpitala, żeby bezwzględnie ratować każde życie. To są sprawy hipotetyczne, a zdrowie pacjentki będzie rozpatrywane indywidualnie. Jednak co do zasady, aborcja w szpitalu nie będzie wykonywana.

Zmiany w statucie nie były inicjatywą szpitala. Taką uchwałę podjęli radni na wniosek starosty, bo to do starostwa szpital należy.

Więcej: www.tvn24.pl 


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze