×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wojewódzki konsultant w dziedzinie psychiatrii odwołany. Zaważyła sprawa o znęcanie się?

Autor: PAP/Rynek Zdrowia20 grudnia 2017 14:10

Konsultant wojewódzki w dziedzinie psychiatrii  z końcem 2017 r. straci swoje stanowisko - poinformowała w środę (20 grudnia) wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek. Decyzja związana jest z nieprawomocnym wyrokiem sądu, jaki ciąży na mężczyźnie.

Wojewódzki konsultant w dziedzinie psychiatrii odwołany. Zaważyła sprawa o znęcanie się?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Wyczerpała się formuła współpracy z panem konsultantem ds. psychiatrii - przekazała Wojtyszek.

Dodała, że nie bez znaczenia dla jej decyzji był ciążący na mężczyźnie nieprawomocny wyrok sądu. Sprawa dotyczy znęcania się nad żoną.

W sprawę zaangażowało się Ministerstwo Zdrowia, które kilka tygodni temu wystąpiło do wojewody o odwołanie mężczyzny ze stanowiska konsultanta wojewódzkiego.

- Faktycznie, kontaktował się z nami resort i te informacje też nie są bez znaczenia. Po analizach i rozmowie z panem konsultantem doszliśmy do wniosku, że to będzie najlepsze rozwiązanie - zaznaczyła Wojtyszek.

Wojewoda dodała, że nie jest to ostatnia zmiana na stanowiskach wojewódzkich konsultantów.

- Nastąpią one od pierwszego stycznia, ponieważ uważam, że końcówka roku to najlepszy moment na podsumowanie pewnych działań, ich analizowanie i rozpoczęcie nowych - przekazała Wojtyszek.

Nominację na funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie psychiatrii Andrzej F. otrzymał w 2016 r.

W kwietniu b.r. Sąd Rejonowy w Kielcach uznał go za winnego znęcania się nad żoną - fizycznego i psychicznego - przez kilka lat. Z akt sprawy wynika, że mężczyzna w czasie wszczynanych awantur domowych, będąc pod wpływem alkoholu, m.in. wyzywał kobietę, groził uszkodzeniem ciała, popychał, zepchnął ją też ze schodów.

Jak poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach Jan Klocek, sąd orzekł wobec F. karę roku i trzech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Ma też zapłacić 3 tys. zł grzywny oraz żonie - 5 tys. zł zadośćuczynienia.

Wyrok nie jest prawomocny - w styczniu ma się odbyć rozprawa apelacyjna.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze