Wocławek: Owsiak deklaruje pomoc rodzicom zmarłych bliźniąt

Autor: Dziennik.pl/Rynek Zdrowia • • 20 stycznia 2014 10:58

W związku ze śmiercią nienarodzonych bliźniąt w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku rozpoczęły się kontrole zlecone przez NFZ, resort zdrowia. Sprawą zajęła się także prokuratura. Rodzicom zmarłych dzieci pomoc prawną, zaoferowała Jurek Owsiak.

Wocławek: Owsiak deklaruje pomoc rodzicom zmarłych bliźniąt

Jurek Owsiak  poinformował, że szpital we Włocławku został bardzo dobrze wyposażony przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w sprzęt do ratowania życia noworodków, taki jak: inkubatory, infant flow, stanowisko do resuscytacji, a w 2013 roku szpital otrzymał bardzo nowoczesny ultrasonograf (to urządzenie obsługuje lekarz, a nie technik, na którego brak powołuje się szpital).

W jego opinii za tragedię do jakiej doszło w placówce odpowiada personel placówki.

Przypomnijmy, w czwartek (16 stycznia) do szpitala zgłosiła się pacjentka w ciąży bliźniaczej. Mimo, że zalecono natychmiastowe cesarskie cięcie, zabiegu nie wykonano. W nocy z czwartku na piątek bliźnięta zmarły.

Personel szpitala tłumaczył, że osoba, która mogłaby się podjąć zabiegu była dostępna dopiero następnego dnia po zgłoszeniu się pacjentki. 

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zadeklarował wszelką możliwą pomoc prawną dla małżeństwa, które utraciło dzieci. Zapowiedział też, że będzie się zwracał do różnych instytucji z prośbą o pomoc w wyjaśnieniu śmierci bliźniąt.

Więcej: www.dziennik.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum