Włocławski szpital nie zgadza się z wynikami kontroli NFZ

Autor: pomorska.pl/Rynek Zdrowia • • 10 marca 2014 11:36

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławka podważa ustalenia kontrolerów z Narodowego Funduszu Zdrowia i domaga się ich korekty. NFZ tego nie komentuje.

Po śmierci nienarodzonych bliźniąt kujawsko-pomorski NFZ przeprowadził kontrolę na oddziale położniczo-ginekologicznym włocławskiego szpitala. Wskazał między innymi, że w nocy z 16 na 17 stycznia, kiedy będąca w ósmym miesiącu ciąży pacjentka straciła bliźnięta, na patologii ciąży było za mało położnych, a także aparatów do badania tętna płodu.

Do tych ustaleń odniosła się dyrekcja włocławskiej lecznicy.

Jak podała Gazeta Pomorska, w wyjaśnieniach skierowanych do kujawsko-pomorskiego NFZ Krzysztof Malatyński, dyrektor placówki zapewnia, że oddział położniczo-ginekologiczny spełniał wymagania określone w rozporządzeniu Rady Ministrów zarówno co do liczby lekarzy, jak i położnych. Na oddziale dyżurowało siedem położnych.

Krzysztof Malatyński podkreśla również, że pomiary tętna "były realizowane z wewnętrznymi procedurami”. Tłumaczy też, że do dyspozycji oddziału położniczo-ginekologicznego było w nocy z 16 na 17 stycznia sześć aparatów ktg.

Jan Raszeja, rzecznik prasowy kujawsko-pomorskiego oddziału NFZ nie chciał komentować wyjaśnień dyrektora szpitala.

Więcej: http://www.pomorska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum