×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Włocławek: prokuratura zabezpieczyła aparaty USG

Autor: PAP/Rynek Zdrowia28 stycznia 2014 11:47

Prokuratura Okręgowa we Włocławku, prowadząca śledztwo ws. śmierci nienarodzonych bliźniąt w tamtejszym szpitalu, przesłuchała pierwsze osoby; zabezpieczone zostały aparaty USG w szpitalu.

Włocławek: prokuratura zabezpieczyła aparaty USG
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak poinformował we wtorek (28 stycznia) prokurator Jan Stawicki, prokurator zabezpieczył dokumentację, przesłuchane zostały pierwsze osoby. Po zwolnieniu z tajemnicy lekarskiej przesłuchani zostaną lekarze, jest przesłuchiwany personel szpitala. Dodał, że śledztwo zostało przeniesione z prokuratury rejonowej do okręgowej, aby sprawą zajął się bardziej doświadczony prokurator.

Śledczy zabezpieczyli także aparaty USG w ginekologiczno-położniczym Szpitalu Specjalistycznym im. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku.

- Uczyniono to w momencie, kiedy prokuratura uzyskała sygnał, że istnieje możliwość, że mogły zostać zakłócone zapisy na urządzeniach USG, którymi zostały przeprowadzone badania bliźniąt - powiedział Stawicki, dodając że kwestia ta nie została jeszcze zweryfikowana.

- Urządzenia zostały zabezpieczone w taki sposób, aby nie spowodować zakłócenia w pracy szpitala i nie narazić pacjentów (...) dane zabezpieczono w sposób, który gwarantuje nam przeprowadzenie pełnych badań, czy nastąpiła ingerencja w te nośniki - dodał prokurator.

Śmierć bliźniąt nastąpiła w nocy z 16 na 17 stycznia, na oddziale włocławskiego szpitala. Doszło do tego kilkanaście godzin przed planowanym porodem, który miał się odbyć poprzez cesarskie cięcie. Ojciec dzieci obwinia personel placówki o zaniedbania, które miały doprowadzić do śmierci dzieci. Ze wstępnych wyników przeprowadzonej sekcji zwłok dzieci wynika, że bezpośrednią przyczyną śmierci była niewydolność oddechowo-krążeniowa.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze