Włocławek: prokuratura o serii błędów lekarskich

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 23 stycznia 2014 12:59

We włocławskiej prokuraturze, oprócz sprawy śmierci zmarłych ostatnio bliźniąt, prowadzone są trzy inne postępowania, dotyczące możliwego błędu w sztuce lekarskiej. Prokuratura mówi o "serii błędów" na oddziale ginekologiczno-położniczym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku.

Włocławek: prokuratura o serii błędów lekarskich
Prokuratura nie wyklucza stworzenia jednego śledztwa, które objęłoby wszystkie śmiertelne przypadki. Prokurator Wojciech Fabisiak zaznaczył, że wszystkie przypadki dotyczą narażenia dzieci bądź ich matek na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia na oddziale ginekologiczno-położniczym włocławskiej placówki. Postępowania są w toku - informuje tvn24.pl

Prokuratura uznała, że sprawa bliźniąt jest na tyle poważna, że zdecydowano o przeniesieniu jej z prokuratury rejonowej do okręgowej. Tam też toczą się pozostałe śledztwa.

Prokuratura poinformowała także, że zakończyła jeszcze jedno, piąte postępowanie ws. śmierci dziecka we włocławskim szpitalu. Sąd uznał jedną z lekarek za winną błędu i skazał ją na grzywnę i odszkodowanie dla rodziców. Kobieta nadal pracuje na tym samym oddziale.

Władze szpitala tłumaczą, że liczba zgonów wśród dzieci nie wyróżnia się niczym na tle innych szpitali w kraju, a średnia umieralność na oddziale ginekologiczno-położniczym nie odbiega od statystyk.

Więcej: www.tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum