Włocławek: kontrola NFZ wykazała wiele uchybień w szpitalu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 marca 2014 11:14

Wiele uchybień wykazała kontrola NFZ przeprowadzona na oddziale położniczo-ginekologicznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku w związku ze śmiercią nienarodzonych bliźniąt w połowie stycznia. Stwierdzono brak dostatecznej obsady kadrowej i wymaganej aparatury.

- Kontrola wykazała szereg nieprawidłowości we włocławskim szpitalu. Przede wszystkim nie było odpowiedniej opieki nad pacjentkami. Na dyżurze brakowało odpowiedniej liczby położnych, niedostateczne było wyposażenie w urządzenia specjalistyczne. Stwierdzono też luki w zapisach aparatury rejestrującej przeprowadzone badania, co może świadczyć o ich wykasowaniu - poinformował w środę (5 marca) rzecznik Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Jan Raszeja.

NFZ może zastosować wobec szpitala kary w wysokości 1 proc. lub 2 proc. wartości kontraktu, a w ostateczności zerwać kontrakt na świadczenie usług przez oddział lub szpital.

Śmierć bliźniąt nastąpiła w nocy z 16 na 17 stycznia. Doszło do tego kilkanaście godzin przed planowanym porodem, który miał się odbyć poprzez cesarskie cięcie. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa we Włocławku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum