Wieprz: oskarżeni o wyłudzanie pieniędzy z NFZ staną przed sądem

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 09 września 2013 18:02

Prokuratura postawiła Spółce Esculap i jej dwóm szefom łącznie aż 140 zarzutów i skierowała akt oskarżenia do sądu. Śledczy dowodzą, że firma pozyskała kontrakt z NFZ, kiedy w jej szpitalu w Wieprzu nie było możliwości leczenia pacjentów, gdyż placówka była jeszcze w budowie.

Wieprz: oskarżeni o wyłudzanie pieniędzy z NFZ staną przed sądem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Oskarżeni to dwójka lekarzy: Dariusz T. oraz Ryszard A. - Najpoważniejszy zarzut wobec nich dotyczy poświadczenia nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. W ofercie dla NFZ Esculap zapewniał, że spełnia warunki dotyczące personelu i wyposażenia. W rzeczywistości było to nieprawdą - powiedział Gazecie Wyborczej prokurator Zbigniew Chromik, szef Prokuratury Rejonowej Centrum Zachód w Katowicach.

Rzecz dotyczyła przełomu lat 2011 i 2012. Na rok 2013 Esculap otrzymał kontrakt na leczenie jeszcze o kilkaset tysięcy większy niż rok wcześniej, ale w marcu, kiedy do śląskiego NFZ dotarły pierwsze wieści z prokuratury - Fundusz natychmiast rozwiązał z lecznicą umowę na chirurgię naczyniową i ortopedię. Kilka tygodni temu zerwał także kontrakty na chirurgię ogólną i okulistykę.

Więcej: www.gazeta.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum