Wielkopolskie: zatrzymano mężczyznę, który nożem zaatakował ratowników

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 maja 2017 17:07

Zatrzymano 26-latka, który zaatakował nożem ratowników medycznych. Pogotowie wezwała jego rodzina twierdząc, że mężczyzna źle się czuje.

Wielkopolskie: zatrzymano mężczyznę, który nożem zaatakował ratowników
Mężczyzna, po zwróceniu uwagi, że wezwanie jest bezpodstawne, pobiegł do kuchni po nóż. Fot. Flickr/a2gemma CC BY 2.0 (zdj. ilustracyjne)

Mężczyzna usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi mu 10-letnie więzienie.

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem w Pile. Jak poinformowała oficer prasowy tamtejszej policji podkom. Żaneta Kowalska ratownicy przyjechali do mieszkania 26-latka po wezwaniu od jego rodziny.

- Gdy weszli do mieszkania zauważyli, że mężczyzna ma rozcięty palec. Poinformowali, że zgłoszenie jest bezpodstawne. Wtedy mężczyzna się zdenerwował i pobiegł do kuchni po nóż. Następnie zaatakował służbę medyczną. Ratownicy zdążyli uciec z mieszkania, nie odnieśli żadnych obrażeń - relacjonowała.

Wezwani na miejsce policjanci rozpoczęli poszukiwania agresywnego mężczyzny; znaleźli go na poddaszu jednego z pobliskich budynków. 26-latek był agresywny i nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy; policjanci musieli go obezwładnić i nałożyć mu kajdanki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, miał w wydychanym powietrzu ponad dwa promile alkoholu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum