Wielkopolskie: zatrzymano lekarza podejrzanego o korupcję

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 kwietnia 2011 17:38

Wielkopolscy policjanci zatrzymali lekarza - chirurga dziecięcego podejrzanego o korupcję. Mężczyzna miał przyjmować łapówki za wykonanie zabiegów chirurgicznych w publicznym szpitalu.

Wielkopolskie: zatrzymano lekarza podejrzanego o korupcję
Lekarzowi zatrudnionemu w szpitalach w Gostyniu i Śremie przedstawiono ponad 70 zarzutów. Grozi mu do 8 lat więzienia.

– Policjanci zajmujący się zwalczaniem korupcji kilka miesięcy temu otrzymali informację, że jeden z lekarzy przyjmuje od rodziców chorych dzieci pieniądze. Funkcjonariusze potwierdzili, że chirurg pobiera opłaty za zabiegi, które w rzeczywistości były wykonywane w publicznych szpitalach i były refundowane przez NFZ – poinformował w środę (13 kwiatnia) Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Podczas zbierania dowodów przesłuchano około 700 osób.

– Okazało się, że specjalista chirurgii dziecięcej przyjmował pieniądze od rodziców małych pacjentów za przyspieszenie zabiegów, za wizyty kontrole po operacjach albo za prywatne operacje, które i tak były refundowane przez Fundusz – dodał rzecznik.

Mężczyzna został zatrzymany na polecenie poznańskiej prokuratury we wtorek. Przedstawiono mu 35 zarzutów o charakterze korupcyjnym oraz 38 zarzutów oszustwa.

Zatrzymany musi wpłacić 45 tys. zł poręczenia majątkowego. Zabezpieczono również jego samochód o wartości około 60 tys. zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum