Wielkopolskie: zarzut dla kapelana ze Szpitala Specjalistycznego w Pile

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 kwietnia 2018 19:19

66-letni kapelan ze Szpitala Specjalistycznego w Pile (wielkopolskie) usłyszał w sobotę (14 kwietnia) zarzut doprowadzenia 17-letniej pacjentki do innej czynności seksualnej. Sprawę nagłośniły lokalne media. Według nich, kapłan miał m.in. usiłować pocałować nastolatkę.

Fot. archiwum

Do zdarzenia miało dość w piątek. W sobotę o sprawie poinformowały lokalne media. Według nich, 66-letni duchowny, który pełnił posługę kapelana w Szpitalu Specjalistycznym w Pile "miał dotykać bioder i ust 17-letniej pacjentki", a następnie miał próbować pocałować nastolatkę.

- Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 197 par. 2, czyli doprowadzenia małoletniej pokrzywdzonej do innej czynności seksualnej - powiedział w sobotę zastępca Prokuratora Rejonowego w Pile prok. Bartłomiej Urban.

Jak dodał, wobec mężczyzny zastosowano m.in. dozór policyjny, zakaz kontaktowania się ze świadkami oraz pokrzywdzoną, a także zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

- Ze względu na to, że w tej sprawie nie chodzi tylko o zabezpieczenie postępowanie, ale też o ewentualne zabezpieczenie innych małoletnich, w związku z czym, wobec mężczyzny zastosowano także zakaz pełnienia działalności związanej z wychowaniem, edukacją i opieką nad osobami małoletnimi oraz sprawowania funkcji kapelana w placówkach służby zdrowia - tłumaczył Urban.

Ze względu na dobro pokrzywdzonej i dobro prowadzonego postępowania śledczy nie udzielają informacji dotyczących szczegółów tego zdarzenia.

Kapłanowi, za zarzucane przestępstwo, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum