Wielkopolskie: szpitalny podpalacz został tymczasowo aresztowany

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 lutego 2019 17:51

52-letni mieszkaniec Leszna, który będąc pod wpływem alkoholu doprowadził do pożaru na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie został tymczasowo aresztowany. Za spowodowanie pożaru i groźby wobec pielęgniarek, mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Wielkopolskie: szpitalny podpalacz został tymczasowo aresztowany

Do pożaru na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie doszło w nocy z czwartku na piątek. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lesznie.

- Sprawcą był 52-letni mieszkaniec Leszna, który przebywał na Oddziale Chirurgii. Będąc pod silnym wpływem alkoholu za pomocą zapalniczki podpalił materac łóżka, a następnie podpalił w innym pomieszczeniu papierowe ręczniki. Groził też interweniującemu personelowi szpitala - podkreślił we wtorek (26 lutego) rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski.

- Na szczęście ogień udało się szybko ugasić, gdyż w przeciwnym wypadku zagrożony byłby cały szpital i wszystkie osoby w nim przebywające. Pożar szybko się rozwijał i stanowił zagrożenie dla pacjentów. Z Oddziału Chirurgii ewakuowano 19 pacjentów i personel szpitala - dodał.

Smętkowski zaznaczył, że Henrykowi B. przedstawiono zarzut sprowadzenia pożaru, który zagrażał życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu wielkich rozmiarów, a także zarzut kierowania gróźb wobec pielęgniarek Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. Straty materialne szpitala wstępnie oszacowano na ok. 50 tysięcy złotych.

- Podejrzany nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania i wyjaśnił, że nie pamięta zdarzenia z uwagi na stan upojenia alkoholowego. Ponieważ zachodziła obawa, iż Henryk. B. przebywając na wolności ponownie popełni przestępstwo przeciwko życiu lub zdrowiu, został na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lesznie tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy - wskazał prokurator.

52-latkowi za zarzucane mu przestępstwo grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności. 

Anna Jowsa (PAP)

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum