Wielkopolskie: przychodnie przegrały przetarg, ale nie opuszczają budynku

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek zdrowia • • 05 lutego 2014 17:49

Trzy mosińskie przychodnie: Vis-Medica, i Consensus oraz Modent pracują w budynku przy ul. Dworcowej 3 w Mosinie (Wielkopolskie). Problem w tym, że od stycznia br. nie powinno ich tutaj być. Przetarg na wynajem wygrała inna firma, a Urząd Miasta w Mosinie nakazał im się wynieść.

W listopadzie i grudniu ubiegłego roku odbyły się trzy przetargi, które miały zadecydować, która z firm będzie wynajmować obiekt. Nie przyniosły one rozstrzygnięcia. Jak tłumaczy Bogdan Lewicki z Urzędu Miasta w Mosinie: Vis-Medica i Consensus nie spełniły wszystkich formalności. Dlatego gmina zaprosiła do rokowań inne podmioty. Przetarg wygrał Medi-complex. Obecnie przychodnie są tam bezprawnie.

Przedstawiciele wszystkich przychodni - nawet tej, która powinna działać tutaj obecnie - nabierają wody w usta.Te, które teraz działają w budynku, swoje stanowisko przedstawiają w oficjalnym oświadczeniu.

Czytamy w nim: "Nasze przychodnie zgodnie z podpisanym kontraktu z NFZ, działają i leczą tak jak do tej pory. W poczuciu obowiązku i odpowiedzialności, pomimo przejściowych problemów z najmem budynku uważamy, że pacjenci są najważniejsi. Ten argument uznajemy za najistotniejszy. Uprawnia on nas do udzielania świadczeń medycznych w dotychczasowych pomieszczeniach."

Jak informują, leczą 22 tys. pacjentów, którzy są zarejestrowani w placówkach.W czwartek, 6 lutego sprawą najmu budynku zajmie się rada miasta.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum