Wielkopolskie: pięć lat więzienia za oblanie lekarza kwasem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 września 2011 14:23

Na karę pięciu lat więzienia skazał w poniedziałek (5 września) sąd w Koninie 28-letniego Krzysztofa W., który w styczniu br. oblał kwasem twarz 68-letniego lekarza ze Skulska i spowodował u niego ciężki uszczerbek na zdrowiu. Wyrok jest nieprawomocny.

Wielkopolskie: pięć lat więzienia za oblanie lekarza kwasem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Dodatkowo sąd nakazał oskarżonemu wypłacenie 270 tys. zł w celu naprawienia szkody i 150 tys. zł zadośćuczynienia. Prokurator żądał dla Krzysztofa W. sześciu lat więzienia, obrona wnosiła o karę trzech lat pozbawienia wolności.

- Sąd wziął pod uwagę bardzo wysoki stopień szkodliwości czynu oskarżonego, na który złożył się rozmiar cierpień fizycznych i psychicznych doznanych przez pokrzywdzonego - uzasadniał wyrok sędzia Andrzej Borkowski. Dodał, że lekarz miał sześć operacji, a kolejne dwie są planowane. Nadal trwa rehabilitacja.

- Na szczególne potępienie zasługuje także sam motyw działania sprawcy, którym była wyłącznie chęć uzyskania korzyści majątkowej - podkreślił sędzia. Według sądu, Krzysztof W. zgodził się na dokonanie przestępstwa, by zarobić od zleceniodawcy 1400 zł. Do tej pory nie ustalono ani kto nim był ani osób, które współdziałały z oskarżonym.

Do zdarzenia doszło w styczniu na parkingu przy przychodni w Skulsku. Nieznany wówczas mężczyzna zaczepił lekarza, po czym wylał mu na twarz kwas. Lekarz przez wiele miesięcy przebywał na specjalistycznym leczeniu, dzięki czemu udało się uratować mu wzrok.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum