Wielkopolskie: lekarz z Leszna oskarżony o molestowanie pacjentek

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 stycznia 2014 16:39

Osiem lat więzienia grozi lekarzowi z Leszna (Wielkopolskie), który miał się dopuścić molestowania pięciu pacjentek. Według prokuratury do molestowania dochodziło podczas badań niezbędnych do uzyskania prawa jazdy.

Akt oskarżenia w tej sprawie przesłała do sądu prokuratura w Gnieźnie. Jak poinformował w środę (29 stycznia) PAP szef gnieźnieńskiej prokuratury Piotr Gruszka, mężczyzna miał podstępem doprowadzić pięć pacjentek do poddania się innym czynnościom seksualnym.

- Podstęp polegał na wprowadzeniu w błąd co do zakresu koniecznych badań potrzebnych przy otrzymaniu zaświadczenia o zdolności do kierowania pojazdami - powiedział. Według śledczych lekarz dotykał pośladków, piersi, narządów płciowych kobiet. Piotr Gruszka powiedział, że mężczyzna nie przyznał się do stawianych mu zarzutów.

- Wyjaśniał, że przeprowadzał bardzo dokładne badania. Jego zdaniem nigdy nie wykraczały one poza zakres zwykłego badania i nie miały charakteru czynności seksualnych - dodał prokurator.

Mężczyzna oskarżony jest też o poświadczanie nieprawdy w oświadczeniach lekarskich, chodzi o terminy badań.

Wobec lekarza zastosowano dozór policji i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Mężczyzna został też zawieszony w wykonywanych obowiązkach.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum