Wielkopolska: zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o napad na lekarza

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 maja 2011 08:45

Policjanci z Konina zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o napad na lekarza w Skulsku. W styczniu lekarz został oblany żrącą substancją przez nieznanego sprawcę.

Wielkopolska: zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o napad na lekarza

Jak potwierdził w środę (25 maja) Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji, dwudziestokilkuletni mężczyzna został przekazany policjantom przez Krzysztofa Rutkowskiego. Odmówił podania bliższych szczegółów związanych z tą sprawą zasłaniając się tajemnicą śledztwa.

Do zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o udział w zdarzeniu doszło po tym, jak policjanci przeprowadzali w poniedziałek (23 maja) czynności procesowe z udziałem poszkodowanego.

Funkcjonariusze nie wykluczają, że lekarz mógł po tym skonsultować się z zatrudnionym wcześniej do wyjaśnienia sprawy Krzysztofem Rutkowskim. Ten zapowiedział na środę (25 maja) zwołanie konferencji prasowej.

- Dość niespodziewane ujęcie tego mężczyzny może poważnie skomplikować pracę policjantów i prokuratury. Udział zatrzymanego w tym zdarzeniu będzie musiał być bardzo szybko zweryfikowany - powiedział Borowiak.

Do zdarzenia doszło w styczniu, w Skulsku, na parkingu przy przychodni. Nieznany mężczyzna zaczepił lekarza, po czym wylał mu na twarz żrącą substancję. 68-latek przez wiele miesięcy przebywał na specjalistycznym leczeniu, lekarze zdołali uratować mu wzrok.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum