Wielkopolska: prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci pacjenta

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 października 2013 15:04

Prokuratura, po doniesieniach medialnych, wszczęła śledztwo w sprawie śmierci pacjenta jednej z przychodni w Trzemesznie (Wielkopolskie) - poinformował w środę (9 października) Prokurator Rejonowy w Gnieźnie Piotr Gruszka.

Wielkopolska: prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci pacjenta
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Media informowały, że w poniedziałek (7 października) do jednej z przychodni w Trzemesznie miał zgłosić się pacjent, który źle się poczuł i nie był ubezpieczony. Lekarze z przychodni mieli nie udzielić mu pomocy. Pacjent zemdlał przed budynkiem przychodni, a po przewiezieniu karetką do szpitala zmarł.

Czytaj: Wielkopolska: był nieubezpieczony - zmarł przed przychodnią

Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie, a Narodowy Fundusz Zdrowia zapowiedział kontrolę.

- Śledztwo wszczęliśmy w sprawie nieudzielenia pomocy przez osoby do tego zobowiązane oraz o nieumyślne spowodowanie śmierci, w domyśle poprzez zaniechanie - powiedział Gruszka.

Policja przesłuchała rodzinę zmarłego, personel szpitala, przychodni i obsadę karetki pogotowia.

- Wszystkie czynności wykonaliśmy po tym, jak sprawa została opisana w mediach, do dziś nikt nas o sprawie nie poinformował - powiedział PAP rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Jak powiedział Jerzy Wachowiak z biura prasowego Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Poznaniu, "zbadamy sprawę, zawiadomiliśmy też Izbę Lekarską, która zajmuje się oceną działań lekarzy".

PAP nie udało się skontaktować z kierownictwem przychodni.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum