Wielkopolska: powołają zagranicznego biegłego w sprawie seksuologa?

Autor: Głos Wielkopolski, RZ/Rynek Zdrowia • • 22 czerwca 2010 13:09

Poznańska prokuratura chce powołać zagranicznego biegłego z zakresu seksuologii w sprawie domniemanego molestowania pacjentek przez seksuologa prof. Lechosława Gapika.

Nie można skorzystać z opinii polskich biegłych, które odpowiedziałyby na pytanie czy seksuolog leczył czy też molestował, ponieważ wypowiadali się oni w mediach po ujawnieniu sprawy dotyczącej prof. Gapika – podaje Głos Wielkopolski.

Śledczy przesłuchują obecnie kobiety, które zgłosiły się do prokuratury i opowiedziały o metodach leczenia profesora.

Przypomnijmy, że informację o praktykach stosowanych przez profesora ujawniła pod koniec marca telewizja TVN. Według pacjentek wypowiadających się w reportażu, seksuolog miał je molestować w czasie wizyt terapeutycznych; miał wprowadzać pacjentki w stan hipnozy i dotykać miejsc intymnych.

Po nagłośnieniu sprawy zarządy Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego (PTS) i Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej skrytykowały metody terapii prof. Gapika.

Zarząd Główny PTS zdecydował też o zawieszeniu psychologa w prawach członka i superwizora tego Towarzystwa oraz o zawieszeniu ważności certyfikatu seksuologa klinicznego. Profesor Lechosław Gapik został też zawieszony w pełnieniu obowiązków nauczyciela akademickiego przez rektora poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

W przesłanym mediom oświadczeniu profesor nazwał audycję telewizyjną prowokacją, w której przedstawiono jego „działalność kliniczną w sposób wysoce tendencyjny i nieprawdziwy“.

W oświadczeniu tym zaznaczył, że nie stosuje hipnozy w leczeniu od 10 lat. Swoją obecnie stosowaną metodę nazwał „specyficzną, autorską formą terapii behawioralnej, opracowaną przez siebie na podstawie posiadanej wiedzy teoretycznej i wieloletniego doświadczenia klinicznego“.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum