Wielkopolska: pacjent pobił ratowników medycznych i zniszczył defibrylator

Autor: Polsat News/Rynek Zdrowia • • 07 stycznia 2019 10:44

Mężczyzna transportowany do Szpitala Miejskiego im. M. Nenckiego w Krotoszynie przez karetkę pogotowia z Koźmina Wielkopolskiego, podczas jazdy ambulansem zaatakował ratownika i zniszczył defibrylator wart ok. 100 tys. zł.

Wielkopolska: pacjent pobił ratowników medycznych i zniszczył defibrylator
Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

5 stycznia, kilka minut po północy, ratownicy otrzymali wezwanie do mężczyzny leżącego przed domem w Maciejowie (woj. wielkopolskie).

Podczas transportu karetką do szpitala mężczyzna uwolnił się z części pasów, którymi był przypięty do noszy i zaatakował ratownika. Zachowanie pacjenta świadczyło, że może on być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Drugi ratownik (kierowca) poinformował dyspozytora, który wezwał policję. Pacjenta udało się obezwładnić dopiero po zatrzymaniu pojazdu. Został przyjęty na SOR, gdzie lekarz dyżurny potwierdził stan upojenia alkoholowego.

Pacjentowi wykonano podstawowe badania i przekazano policji. Kiedy wytrzeźwiał postawiono mu zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej dwóch ratowników medycznych, którzy zgodnie z prawem posiadają status funkcjonariuszy publicznych. Za pobicie funkcjonariusza publicznego na służbie grozi kara do trzech lat więzienia.

Oprócz tego szpital domagać będzie ukarania sprawcy za zniszczenie defibrylatora, którego wartość wynosi ok. 100 tys. zł.

Więcej: www.polsatnews.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum