Wielkopolska: odnaleziono zwłoki pacjenta, który uciekł ze szpitala

Autor: Głos Wielkopokski/Rynek Zdrowia • • 11 września 2017 19:03

W niedzielę (10 września) ze oddziału psychiatrycznego w Siekowie (wchodzi w skład Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie) uciekł 30-letni pacjent. Jego zwłoki znaleziono w jednym z pobliskich stawów - informuje Głos Wielkopolski.

Wielkopolska: odnaleziono zwłoki pacjenta, który uciekł ze szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W niedzielę policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 30-letniego mężczyzny, który był pacjentem miejscowego oddziału szpitala neuropsychiatrycznego. O jego oddaleniu się z placówki poinformował jeden z lekarzy - podaje Głos Wielkopolski.

Rozpoczęto akcję poszukiwawczą, w trakcie której wykorzystano psa tropiącego. To dzięki jego pomocy udało się zlokalizować drogę, którą najpewniej poruszał się mężczyzna po opuszczeniu budynku szpitala.

Funkcjonariusze podążyli tropem, który urwał się przy zbiorniku wodnym. Podejrzewając najgorszy scenariusz, do Siekowa ściągnięto Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Kościana. Po kilkunastu minutach przeczesywania dna stawu odnaleziono zwłoki 30-latka.

- Na wniosek prokuratury zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która pomoże w ustaleniu przyczyn śmierci mężczyzny - tłumaczył Wojciech Adamczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum