Wprost/Rynek Zdrowia | 28-02-2018 10:54

Wielka Brytania: zmarło dziecko, którego nie przyjęła lekarka. Spóźniło się 10 minut na wizytę

Lekarka z Walii odmówiła przyjęcia 5-letniej dziewczynki chorej na astmę ponieważ ta spóźniła się na wizytę 10 minut. Matkę poinformowano, że ma przyjść z dzieckiem nazajutrz. Tego samego dnia dziecko zmarło.

Wydarzenia zostały nagłośnione przez brytyjskie media w związku ze śledztwem trwającym w tej sprawie Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Po odmowie przyjęcia przez lekarkę, kobieta z córką wróciły do domu. Matka sprawdzała co 10-15 minut stan dziewczynki, a co pół godziny podawała jej inhalacje. Wieczorem stan dziecka się pogorszył i matka wezwała pogotowie. Dziewczynka zmarła krótko po przewiezieniu do szpitala - informuje wprost.pl

W toku śledztwa okazało się, że lekarka nie zapytała kobiety, dlaczego poprosiła o pilną wizytę dla jej córki ani nie sprawdziła jej dokumentacji medycznej, która wykazywała, że dziewczynka cierpi na ciężką odmianę astmy. Kobieta przyznała, że gdyby znała powód wizyty Ellie-May lub gdyby zajrzała do jej dokumentacji medycznej, postąpiłaby inaczej.

Wydarzenia te miały miejsce w 2015 r., ale dopiero teraz zostały nagłośnione przez brytyjskie media.  Śledztwo w tej sprawie trwa.

Więcej: www.wprost.pl