Wielka Brytania: szpitale ignorowały alerty o zagrożeniu zdrowia i życia pacjentów?

Autor: londynek.net/Rynek Zdrowia • • 30 grudnia 2019 20:41

Wśród alertów NHS - brytyjskiego odpowiednika naszego NFZ - znaleziono m.in. takie, które wskazywały na przypadki upuszczania niemowląt na podłogę, nieodpowiedzialnego stosowania silnych leków, czy poważnych błędów chirurgicznych - podaje serwis londynek.net powołujący się na dziennik "The Independent".

FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Eksperci National Health Service (NHS) krytykowali również niewystarczające podejście do kwestii zdrowia psychicznego w niektórych szpitalach. Co gorsza, dane pozyskane przez dziennikarzy „The Independent” wskazują, że 47 placówek zignorowało w sumie 90 ostrzeżeń ze strony NHS, rezygnując z podjęcia próby rozwiązania problemów, na które zwracano uwagę.

Jak zauważają brytyjskie media, wiele alertów wydanych przez NHS dotyczyło nawet „zagrożenia życia i zdrowia pacjentów”. Opublikowane na łamach "The Independent" doniesienia akcentują fakt, że wiele wydanych ostrzeżeń zawierało termin, w jakim szpital miał usunąć nieprawidłowości.

Komisja Care Quality Commission (CQC), która nadzoruje jakość w szpitalach NHS,  po zapoznaniu się z doniesieniami mediów ogłosiła, że przeprowadzi kontrole we wskazanych szpitalach. W przypadku udowodnienia placówce ignorowana alertów i braku zmian, CQC nie wyklucza wstąpienia na drogę sądową przeciwko kłopotliwym lecznicom.

Więcej: londynek.net

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum