Wielka Brytania: doradca rządu proponuje referendum ws. eutanazji

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 02 września 2011 12:03

Zdaniem Martina Greena, eksperta doradzającego brytyjskiemu rządowi w sprawie demencji, prawo pacjentów do wyboru leczenia powinno być rozszerzone o ich decyzję w sprawie tego, czy chcą dalej żyć. Ludzie nieuleczalnie chorzy i cierpiący, powinni mieć możliwość skorzystania z pomocy lekarzy czy bliskich, jeśli zdecydują się na śmierć - informuje Gazeta Wyborcza.

Wielka Brytania: doradca rządu proponuje referendum ws. eutanazji
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ekspert twierdzi, że brytyjskie elity polityczne powinny rozważyć przeprowadzenie referendum w sprawie wspomaganego samobójstwa albo zezwolić posłom na tzw. wolne głosowanie w Izbie Gmin nad ustawą regulującą tę kwestię.

Uwolnieni od dyscypliny partyjnej posłowie mogliby przyjąć prawo, które choć kontrowersyjne, cieszy się przychylnością sporej części opinii publicznej - uważa Green.

Martin Green uchodzi za jednego z najbardziej znnych na Wyspach ekspertów zajmujących się problemami starości. Stoi także na czele English Community Care Association, organizacji reprezentującej liczne domy opieki dla osób starszych, które są ostatnią przystanią dla wielu nieuleczalnie chorych.

Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum