Wiceprezydent Warszawy: radzę się wstrzymać z wyrokami ws. prof. Chazana

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 03 lipca 2014 18:40

Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy w rozmowie z TVN24 przyznał, że nie wyobraża sobie, żeby prawo, które obowiązuje w Polsce, mogło być nie przestrzegane w placówkach medycznych. Mimo swojej oceny, Wojciechowicz dodał, że z ferowaniem wyroków radzi wstrzymać się do zakończenia wszystkich kontroli. W tym kontroli prowadzonej przez stołeczny ratusz. Wyniki kontroli mają być znane w ciągu kilku, kilkunastu dni.

Wiceprezydent odniósł się do informacji ujawnionych przez media. Profesor Bogdan Chazan złamał przepisy ustawy w zakresie poinformowania pacjentki o innej placówce lub lekarzu, który mógłby wykonać u niej zabieg aborcji - taka opinia znalazła się we wnioskach pokontrolnych krajowego konsultanta w dziedzinie ginekologii, który przygotowuje raport dla ministra zdrowia

Przypomnijmy, prof. Bogdan Chazan, dyrektor szpitala Św. Rodziny w Warszawie, powołując się na konflikt sumienia, odmówił kobiecie z Warszawy wykonania aborcji w 25. tygodniu ciąży. Dziecko - według diagnozy - z powodu licznych wad głowy, twarzy i mózgu, umrze zaraz po narodzeniu.

Dyrektor nie wskazał kobiecie innego szpitala, w którym mogłaby wykonać zabieg, ale zaoferował opiekę podczas ciąży, porodu i po porodzie oraz poinformował o możliwości skorzystania z hospicjum dla dzieci.

Wniosek o odwołanie profesora ze stanowiska dyrektora złożył już 30 maja szef stołecznego SLD, Sebastian Wierzbicki. Sojusz zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez dyrektora.

Więcej: tvnwarszawa.tvn24.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum