Wiceminister zdrowia: stan zdrowia ostatnich ofiar dopalczy jest stabilny

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 lipca 2015 21:45

Stan zdrowia ponad 70 osób, które zatruły się dopalaczami, głównie na Śląsku, jest stabilny - podał w sobotę (11 lipca) wiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki. Zaapelował, by nie używać substancji nieznanego pochodzenia, gdyż poważnie zagrażają one zdrowiu.

Wiceminister zdrowia: stan zdrowia ostatnich ofiar dopalczy jest stabilny
Resort zdrowia apeluje by nie używać substancji nieznanego pochodzenia. Dopalacze poważnie zagrażają zdrowiu. Fot. archiwum

- W tej chwili wiemy o zatruciu ponad 70 osób, głównie w woj. śląskim. Nie została jeszcze zidentyfikowana substancja, która spowodowała zatrucie. Znakomita większość chorych w stanie ogólnym dobrym została wypisana do domu. W przypadku kilkunastu osób zachodzi jeszcze konieczność hospitalizacji. Stan zdrowia chorych jest stabilny - powiedział Radziewicz-Winnicki.

Jak podkreślił, biorąc dopalacze ryzykuje się uszkodzenie wielu organów w całym organizmie, a nawet śmierć. Zaapelował też, by nie zażywać nieznanych substancji.

- Całą akcją kierują służby, głównie policja i prokuratura, dlatego że mamy do czynienia z przestępstwem. Przypominam, że wskutek znowelizowanej ustawy znakomita większość znanych dopalaczy została zakwalifikowana jako narkotyki - zaznaczył wiceminister zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum