Wiceminister Neumann: możliwe nałożenie kary na szpital prof. Chazana

Autor: TVN/Rynek Zdrowia • • 03 lipca 2014 13:23

Będzie pewnie jakaś kara nałożona na szpital prof. Chazana, który nie realizuje umowy z NFZ w pełni - przyznał w TVN24 wiceminister zdrowia Sławomir Neumann. Sprawą interesuje się też Rzecznik Praw Pacjenta.

Wiceminister podkreślił, że postępowania przeprowadzone osobno przez Rzecznika Praw Pacjenta, Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia wykazały te same uchybienia.

- Będzie pewnie jakaś kara nałożona na szpital, który nie realizuje w pełni umowy z NFZ. Nie ma możliwości ukarania dyrektora czy lekarza - tłumaczy minister Neumann.

Według niego prof. Chazan jako lekarz "miał prawo odmówić wykonania aborcji", ale miał też obowiązek wskazać innego lekarza, czego nie uczynił. Pozostaje pytanie, czy zaniechanie dyrektora mieści się "w jakichś paragrafach kodeksu karnego" - jeśli nie, to nie będzie możliwości ukarania go.

Wiceminister zdrowia oświadczył, że właściciel szpitala - w tym wypadku ratusz Warszawy - dostanie komplet materiałów z kontroli Ministerstwa Zdrowia i NFZ. Wtedy będzie mógł podjąć decyzję o dalszym losie dyrektora.

Więcej: www.tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum