Wicemarszałek Terlecki: przesuwamy obrady Sejmu na 18-19 listopada z powodu epidemii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 listopada 2020 13:25

Przesuwamy obrady z powodu epidemii, a nie tego, że moglibyśmy nie mieć większości - przekazał po Prezydium Sejmu wicemarszałek Ryszard Terlecki (PiS). Poinformował także, że prezydencki projekt ws. aborcji będzie procedowany w tym tygodniu przez sejmowe komisje.

Wicemarszałek Terlecki: przesuwamy obrady Sejmu na 18-19 listopada z powodu epidemii
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki Fot. Archiwum

We wtorek w południe zebrało się Prezydium Sejmu i Konwent Seniorów. Tematem było planowane na 4-5 listopada posiedzenie Izby.

Wicemarszałek po spotkaniu został zapytany przez dziennikarzy w Sejmie, czy przełożenie posiedzenia na 18-19 listopada jest spowodowane kryzysem w obozie władzy i brakiem większości, odpowiedział, takiego kryzysu nie widzi, a "większość mamy spokojną i bezpieczną".

Poinformował także, że złożony w Sejmie przez prezydenta Andrzeja Dudę projekt ustawy ws. aborcji, trafi do Komisji Zdrowia i Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. - Pewnie już w tym tygodniu zaczniemy nad nią pracować - dodał.

Zapytany, czy prezydencki projekt ma poparcie posłów PiS, odpowiedział, że będzie on podlegać analizie od strony prawnej i merytorycznej. - Zobaczymy jaki będzie efekt - powiedział wicemarszałek.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum