Weszło w życie nowe rozporządzenie covidowe. Ważna zmiana

Autor: JPP • Źródło: Rynek Zdrowia31 października 2022 17:30

31 października weszło w życie nowe rozporządzenie covidowe, dotyczące zakazów i nakazów w związku z pandemią COVID-19.

Weszło w życie nowe rozporządzenie covidowe. Ważna zmiana
Jest nowe rozporządzenie covidowe. Wchodzi 31 października Fot. AdobeStock
  • Weszło w życie nowe rozporządzenie covidowe dotyczące zakazów i nakazów w związku z pandemią COVID-19
  • Rozporządzenie wprowadza tylko jedną, ale kluczową zmianę: przedłuża wszystkie istniejące obostrzenia do 31 grudnia 2022 roku
  • W dokumencie przedłużenie obostrzeń argumentowane jest " aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2"

Weszło w życie nowe rozporządzenie covidowe

31 października wchodzi w życie nowe rozporządzenie covidowe, dotyczące zakazów i nakazów w związku z pandemią COVID-19. Dokument opublikowano w Dzienniku Ustaw 30 października.

Rozporządzenie wprowadza tylko jedną zmianę: przedłuża wszystkie istniejące obostrzenia do 31 grudnia 2022 roku. Dodajmy, że obecnie utrzymany został wyłącznie obowiązek noszenia maseczek w podmiotach leczniczych (m.in. szpitalach, przychodniach, poradniach) oraz aptekach. Już kilka miesięcy wcześniej zrezygnowano z obostrzeń dotyczących podróżowana, czy zasad kwarantanny i izolacji.

W dokumencie przedłużenie obostrzeń argumentowane jest " aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również
świadczeń opieki zdrowotnej (w tym w warunkach szpitalnych) udzielanych osobom zakażonym tym wirusem oraz sytuacją w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Rzecząpospolitą Polską. 

Przypomnijmy, 30 października potwierdzono 158 zakażeń koronawirusem, dzień wcześniej było ich 806. Tego dnia służby raportowały o 17 zgonach. Natomiast w okresie od 20 do 26 października badania potwierdziły 6656 zakażeń koronawirusem, w tym 1285 ponownych. W tym czasie zmarło 100 osób z COVID-19.
 

 

DO POBRANIA

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum