Wesela, komunie: do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych

Autor: JW • Źródło: PAP07 maja 2021 15:34

Do limitów na imprezach, takich jak wesela i komunie, nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych – wynika z rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Wesela, komunie: do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych
Osoby w pełni zaszczepione nie będą wliczane do limitu osób dot. organizacji wesel czy komunii. Fot. Flickr/Public Domain Mark 1.0
  • Możliwe będzie organizowanie imprez i spotkań nawet do 50 osób
  • Do limitu osób nie będą wliczani ci, którzy zostali w pełni zaszczepieni przeciw COVID-19
  • Pełne zaszczepianie rozumiane jest jako przyjęcie dwóch dawek preparatów Pfizer, Moderna, Astra-Zeneca lub jednej dawki szczepionki Johnson & Johnson

W opublikowanym w czwartek rozporządzeniu znalazły się zapisy dotyczące organizacji imprez i spotkań, takich jak komunie i wesela.

Zgodnie z nowymi przepisami do 28 maja możliwe będzie organizowanie imprez i spotkań do 25 osób, które odbywają się na otwartym powietrzu albo w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje tę imprezę. Do limitu osób nie wlicza się osoby organizującej imprezę oraz osób wspólnie z nią zamieszkujących.

Imprezy nawet do 50 osób

Od 29 maja do 5 czerwca 2021 r. nadal możliwa będzie organizacja spotkań w domu do 25 osób. Ponadto możliwa będzie również organizacja imprez do 50 osób, które odbywają się na otwartym powietrzu albo w lokalu. Należy pamiętać, że w takim lokalu klienci powinni mieć zakryte usta i nos do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki. Maseczki powinni nosić również pracownicy obsługi.

Do limitów nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 (dwiema dawkami preparatów Pfizer, Moderna, Astra-Zeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum