Warunkowe umorzenie postępowania wobec lekarza za uderzenie pacjentki

Autor: koscierski.info/ Rynek Zdrowia • • 30 kwietnia 2015 17:29

Sąd zdecydował o warunkowym umorzeniu postępowania na okres próby wynoszący rok wobec szefa interny Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie, który w ubiegłym roku naruszył nietykalność cielesną jednej ze swoich pacjentek - podaje portal kościerski.info.

Warunkowe umorzenie postępowania wobec lekarza za uderzenie pacjentki
Fot. archiwum

Pokrzywdzona zawiadomiła o tym zdarzeniu organa ścigania. Choć przestępstwo to ścigane jest z oskarżenia prywatnego, w tym przypadku ze względu na interes społeczny prokurator zdecydował o wszczęciu postępowania z urzędu. W efekcie jeszcze w 2014 roku do kościerskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko lekarzowi.

- Jacek S. oskarżony został o spowodowanie uszkodzenia ciała na okres poniżej siedmiu dni, a więc o przestępstwo z art. 157 par. 2 kk - informuje Mariusz Duszyński, prokurator rejonowy w Kościerzynie.

Najprawdopodobniej między oskarżonym a pokrzywdzoną doszło do ugody. Sąd Rejonowy w Kościerzynie w sprawie Jacka S. wydał wyrok, którym to postępowanie warunkowo umorzył na okres próby wynoszący jeden rok oraz zobowiązał Jacka S. do przeproszenia pokrzywdzonej w formie pisemnej w terminie miesiąca.

Więcej: http://koscierski.info/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum