XVII FORUM RYNKU ZDROWIA - NA ŻYWO

18-19 października 2021  •  WARSZAWA

Dostępność świadczeń opieki zdrowotnej – czy chodzi tylko o finansowanie?

PRZEJDŹ DO STRONY TRANSMISJI

Warszawa: zatrzymano szpitalnego złodzieja

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 14 maja 2014 09:35

Stołeczna policja zatrzymała mężczyznę, który okradł w szpitalu co najmniej 13 pacjentów. Grozi mu 5 lat więzienia.

We wtorek (14 maja) policja otrzymała informację, że po jednym z ursynowskich szpitali "kręci się" podejrzany mężczyzna, który może mieć związek z kradzieżami na terenie placówki. Policyjny patrol, który zjawił się na miejscu, zdążył zatrzymać mężczyznę. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 31-letni Bartłomiej K.

Mężczyzna był jakiś czas temu widziany na jednym z oddziałów, a jego pracownikom tłumaczył, że przyszedł w odwiedziny do matki. Policjanci ustalili także, że to nie jego pierwsza wizyta w tym szpitalu. 31-latek już kilka miesięcy wcześniej pojawiał się tam, a przebywający tam pacjenci zgłaszali wówczas kradzieże. Wyszło też na jaw, że był już karany za kradzieże w szpitalach, a praski sąd wydał na niego nakaz doprowadzenia.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu ustalili, że w ursynowskich placówkach mógł pojawić się już w lipcu ubiegłego roku, a jego łupem były głównie telefony komórkowe, portfele, dokumenty, a nawet laptop.

Bartłomiej K. trafi do aresztu śledczego, gdzie odbędzie karę 8 miesięcy pozbawienia wolności. Funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy dający podstawy do przedstawienia mężczyźnie 13 zarzutów za przestępstwa, których dokonał w warunkach recydywy. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Więcej: warszawa.gzeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum