Warszawa: szefowa UCK WUM uważa, że z NFZ wypłynęły dane szczepionych osób

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 29 stycznia 2021 09:58

Po burzy dotyczącej Centrum Medycznego WUM, które w końcu ub. roku zaszczepiło osoby spoza grupy "0", ruszyły kontrole NFZ w innych placówkach. Jedna z nich, UCK WUM stawia mocne zarzuty wobec Funduszu. Twierdzi, że wypłynęły dane pacjentów, a w wykazie szpitali węzłowych poświadczono nieprawdę.

Warszawa: szefowa UCK WUM uważa, że z NFZ wypłynęły dane szczepionych osób
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podała Rzeczpospolitej, Sylwia Wądrzyk, rzeczniczka NFZ - Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął łącznie 18 kontroli dotyczących prawidłowości realizacji szczepień przeciwko Covid-19. Na osiem zakończonych już postępowań „w dwóch przypadkach potwierdzono nieprawidłowości, mowa o Uniwersyteckim Centrum Klinicznym WUM w Warszawie oraz Zespole Opieki Zdrowotnej w Nysie".

Wśród kontrolowanych jednostek nie ma jednak Collegium Medicum w Bydgoszczy, gdzie również doszło do nieprawidłowości, co budzi wątpliwości dotyczące rzetelności prowadzonych kontroli.

Wyniki kontroli w UCK WUM kwestionuje też Anna Łukasik, szefowa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM (UCK) - pisze Rzeczpospolita, która dotarła do „zastrzeżeń do wystąpienia pokontrolnego" jej autorstwa.

Łukasik stawia w nim mocne zarzuty wobec płatnika, m.in: przerobienia dokumentu wykazu szpitali węzłowych i naruszenia dotyczącego wrażliwych danych pacjentów.

Więcej: rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum