Warszawa: stanie przed sądem za znęcanie się nad podopiecznymi

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 13 października 2009 09:51

Przed Sądem Rejonowym dla Warszawy Pragi-Południe rusza we wtorek (13 października) proces Katarzyny Z., kierowniczki domu opieki w warszawskiej Radości.

Prokuratura postawiła kobiecie zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad pensjonariuszami. Grozi jej do pięciu lat więzienia – podaje TVN24.

Sprawa była głośna w końcu 2007 roku. Maltretowanie pensjonariuszek prywatnego domu opieki media ujawniły w grudniu 2007 r., pokazując m.in. filmy nagrane telefonem komórkowym przez Łukasza K., poborowego odbywającego służbę zastępczą w tym ośrodku.

Na filmach tych było widać, jak opiekunki agresywnie odnoszą się do swoich podopiecznych. Biją je po twarzy, wmuszają jedzenie, wulgarnie wyzywają, naśmiewają się z nich. Po ujawnieniu sprawy wszyscy pensjonariusze trafili do innych placówek, a niezarejestrowany dom opieki zamknięto.

Dotychczas prokuratura oskarżyła w sprawie pięć osób. We wrześniu i grudniu ubiegłego roku sąd rejonowy skazał już pozostałych czterech oskarżonych na kary pozbawienia wolności w zawieszeniu. Osoby te dobrowolnie poddały się karze.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum