Warszawa: śledztwo z zawiadomienia Szpitala Wolskiego umorzone

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 08 sierpnia 2013 11:11

Jak poinformował portal rynekzdrowia.pl prokurator Dariusz Ślepokura, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie, śledztwo przeciwko wojewodzie mazowieckiemu Jackowi Kozłowskiemu ws. niedopełnienia obowiązków zostało umorzone.

Warszawa: śledztwo z zawiadomienia Szpitala Wolskiego umorzone
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Przypomnijmy, że zawiadomienie do prokuratury złożyła dyrekcja Szpitala Wolskiego im. dr Anny Gostyńskiej SP ZOZ w Warszawie. Chodziło o zbyt małą liczbę łóżek internistycznych w lecznicy, która obsługuje ok. 300 tys. mieszkańców. Dyrektor Marek Balicki decyzję taką podjął po tym, jak dla kolejnego pacjenta, którego przywiozła karetka, nie było miejsca w szpitalu.

Czytaj także: Warszawa: jest śledztwo z zawiadomienia Szpitala Wolskiego

Wówczas w piśmie skierowanym do Szpitala Wolskiego prokuratura wyjaśniała, że 16 maja wszczęte zostało śledztwo "w sprawie niedopełnienia swoich obowiązków przez funkcjonariusza publicznego - Wojewodę Mazowieckiego w okresie od 4.03.2013 r. do 20.03.2013 r. w Warszawie, poprzez zaniechanie podjęcia działań mających na celu właściwą organizację, planowanie i koordynację Systemu Ratownictwa Medycznego w Warszawie, w wyniku czego do Szpitala Wolskiego dowożona była zbyt duża liczba pacjentów, tj. o czyn z art. 231 par. 1 kk.".

- Śledztwo rzeczywiście zostało w maju wszczęte. W ramach tego postępowania prokuratura wykonała szereg czynności. Zebrano stosowną dokumentację, przesłuchano wielu świadków. Po przeanalizowaniu wszystkich zebranych materiałów pod koniec lipca prokurator prowadzący sprawę podjął decyzję o umorzeniu śledztwa - powiedział portalowi rynek zdrowia.pl prokurator Dariusz Ślepokura.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze