Warszawa: mężczyzna zaatakował nożem ratowników w szpitalu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 lutego 2020 16:21

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zaatakował nożem jednego z ratowników udzielających mu pomocy. Nikomu nic poważnego się nie stało - poinformował we wtorek (18 lutego) rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak.

Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

Do zdarzenia doszło we wtorek około południa, gdy do szpitala praskiego został przewieziony 45-letni mężczyzna z ranami ciętymi.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji przekazał, że w pewnym momencie, gdy ratownicy medyczni udzielali mu pierwszej pomocy, mężczyzna zaatakował jednego z nich nożem. - Napastnik miał pecha, bo ten którego zaatakował na co dzień jest funkcjonariuszem Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Komendy Stołecznej Policji - podał policjant.

Nożownik został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu. - Policjant nie odniósł poważnych obrażeń, ma małą ranę na ręku. Nikomu nic poważnego się nie stało - dodał.

Policjanci prowadzą w tej sprawie czynności w kierunku czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego. W tym przypadku czynna napaść na funkcjonariusza będzie traktowana jako napaść na ratownika, bo w momencie zdarzenia policjant wykonywał pracę ratownika.

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarła, PAP 45-letni mężczyzna w chwili zdarzenia miał 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Bartłomiej Figaj (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum