Warszawa: mężczyzna z koronawirusem wyszedł ze szpitala po alkohol, grozi mu...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 marca 2020 11:35

Mężczyzna z potwierdzonym koronawirusem oddalił się w poniedziałek ze szpitala przy ul. Wołoskiej i udał się do pobliskiego sklepu po alkohol - poinformował we wtorek, 31 marca rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Fot. archiwum

Jak przekazał rzecznik KSP, policjanci otrzymali w poniedziałek informację o oddaleniu się ze szpitala przy ul. Wołoskiej jednego z pacjentów.

- Początkowo znaleźli mężczyznę na terenie szpitala. Na tym jednak nie zakończono czynności. Policjanci nie odpuścili, ustalając, że wcześniej mężczyzna udał się do pobliskiego sklepu po alkohol - poinformował nadkom. Sylwester Marczak.

Dodał, że w jego przypadku mówimy o skrajnej nieodpowiedzialności. - To delikatne określenie, biorąc pod uwagę fakt, że w przypadku mężczyzny wynik badania koronawirusa był pozytywny. W tym czasie w sklepie przebywały dwie osoby. Ustalane są dane jednego z klientów - przekazał policjant.

Podkreślił, że w związku z tym ze strony policji działania mogą być tylko jedne. - Zero tolerancji. Czynności prowadzimy w kierunku art 165 kk, za co grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności - zaznaczył rzecznik KSP.

Aleksandra Kuźniar, Bartłomiej Figaj (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum