Warszawa: mąż zmarłej pacjentki pisze do prezydent stolicy

Autor: DM, Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 06 października 2010 13:20

Mąż zmarłej we wrześniu w Szpitalu Czerniakowskim pacjentki apeluje do prezydent Warszawy, by dyrektor placówki i jego podwładni zostali pociągnięci do odpowiedzialności.

Warszawa: mąż zmarłej pacjentki pisze do prezydent stolicy

– Życia mojej żonie nikt już nie przywróci. Ale przecież każdemu mogła przytrafić się podobna historia. Proszę, by śmierć Ewy nie była kolejną ofiarą złej organizacji, niedbalstwa, czy źle pojętej oszczędności – cytuje list Tomasza Trautmana do prezydent Warszawy portal gazeta.pl.

Ewa Trautman na początku września br. po przewiezieniu do Szpitala Czerniakowskiego straciła przytomność. Wykonano tomografię, ale nie było radiologa, który mógłby opisać zdjęcia. Diagnoza zmieniała się kilkakrotnie, ostatecznie pacjentkę przewieziono do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA. Nie udało się jej jednak uratować. Sprawa jest badana w prokuraturze.

Jak informował portal rynekzdrowia.pl, kontrola NFZ zarządzona po śmierci pacjentki na początku września b.r., wykazała liczne nieprawidłowości w szpitalu. Z protokołu kontroli NFZ wynika między innymi, że w placówce nie było lekarzy, którzy zgodnie z wymogami Funduszu powinni się tam znajdować. Brakowało lekarzy specjalistów neurologa i radiologa.

Dokumentacja dotycząca wykazu personelu była nieprawidłowo prowadzona. Leczyli lekarze, których nie było w umowie z NFZ, a ci, za których NFZ płacił, nie pojawiali się w szpitalu.

Zdaniem urzędników ze stołacznego ratusza konsekwencje wobec dyrekcji Szpitala Czerniakowskiego mogą być wyciągnięte dopiero po zakończeniu wewnętrznej kontroli, która wciaż jest prowadzona. Według  Tomasza Andryszczyka, rzecznika urzędu miasta, w tym miesiącu będzie ona finalizowana.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum