Warszawa: grupa przestępcza "naciągnęła" szpital na ponad 100 tys. zł

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 01 stycznia 2014 17:53

Pracownicy Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie Sp. z o.o. wpłacili na fałszywe konto ponad 100 tys. zł. Śledztwo w tej sprawie prowadzi do grupy przestępczej z Rumunii. Do aresztu trafił już jeden podejrzany.

Warszawa: grupa przestępcza "naciągnęła" szpital na ponad 100 tys. zł

Oszuści, podszywając się pod wrocławską firmę Impel, oferującą m.in. usługi sprzątające, wysłali do kilkudziesięciu instytucji w całej Polsce pismo z informacją o zmianie numeru rachunku. Pracownicy Impela szybko dowiedzieli się o próbie oszustwa i ostrzegli swoich kontrahentów. Nie do wszystkich ta informacja dotarła jednak na czas - informuje Gazeta Wyborcza.

W ten sposób łupem przestępców padły pieniądze Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego. Informację tę potwierdza prok. Paweł Śledziecki, szef północnopraskiej prokuratury, który wyjaśnia, że jest zawiadomienie w tej sprawie. Wynika z niego, że straty szpitala wynoszą 116 tys. zł.

Sprawę początkowo prowadziła prokuratura we Wrocławiu, gdzie mieści się centrala Impela. Następnie przekazano ją do Katowic, gdzie założono rachunek bankowy, na który miały wpływać wyłudzone pieniądze. Zawiadomienie, które trafiło do warszawskiej prokuratury, także zostało przekazane do Katowic.

Więcej: http://warszawa.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum