Warszawa: dwie kradzieże puszek WOŚP, sprawcy zatrzymani

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 stycznia 2020 11:04

Mężczyźni, podając się za pracowników ochrony, najpierw zabrali puszkę z datkami kwestionującemu pracownikowi lokalu gastronomicznego, a kilka godzin później jeden z nich napadł na 14-letniego wolontariusza WOŚP - powiedział w czwartek (16 stycznia) PAP rzecznik śródmiejskiej policji nadkom. Robert Szumiata.

Fot. PTWP

Jak poinformował nadkomisarz Robert Szumiata, do obu zdarzeń doszło podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Policjanci ze Śródmieścia już zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież rozbójniczą, oszustwo i paserstwo. 

- Pierwsze przestępstwo miało miejsce w punkcie gastronomicznym na warszawskim Targówku. To tam dwaj zatrzymani mężczyźni podając się za pracowników ochrony podstępem zabrali puszkę z pieniędzmi kwestującemu pracownikowi lokalu, aby rzekomo zawieźć ją do sztabu orkiestry - podał policjant.

Dodał, że do drugiego przestępstwa dwóch mężczyzn doszło kilka godzin później na skrzyżowaniu ulicy Tamka i Kruczkowskiego. - Do kwestującego 14-letniego chłopca podszedł mężczyzna, który jak się na początku wydawało, chciał wrzucić pieniądze do puszki. Jednak po chwili 28-latek wyrwał chłopcu puszkę z ręki i zaczął uciekać - tłumaczył Szumiata.

- Za rogiem wskoczył do citroena, za kierownicą którego siedział jego 36-letni kolega. Goniący napastnika wolontariusz złapał go jeszcze za kurtkę, próbując w ten sposób odzyskać puszkę i zapobiec ucieczce. Wtedy mężczyzna krzycząc do czekającego na niego kolegi "jedź!" przytrzasnął drzwiami rękę 14-latka - dodał policjant.

Wskazał, że policjanci, którzy zajęli się tą sprawą, szybko namierzyli obu podejrzanych w jednej z miejscowości na terenie powiatu pruszkowskiego.

Obaj zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty. - 28-latek odpowie za kradzież rozbójniczą i oszustwo, a jego 36-letni kolega za oszustwo i paserstwo - poinformował nadkomisarz.

Decyzją sądu 28-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, natomiast starszy mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum