Warszawa: doniesienie RPO zbadają prokuratorzy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 grudnia 2009 12:33

Stołeczna prokuratura zajmie się doniesieniem rzecznika praw obywatelskich ws. opóźniania zakupu szczepionek przeciwko A/H1N1.

Warszawa: doniesienie RPO zbadają prokuratorzy

Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie przekazano doniesienie rzecznika praw obywatelskich w sprawie braku w Polsce dostępu do szczepionek przeciwko grypie typu A/H1N1 – poinformował w środę (9 grudnia) rzecznik warszawskiej prokuratury Zbigniew Jaskólski.

Jak dodał, prokurator apelacyjny zalecił, by właśnie prokuratura okręgowa zbadała sprawę, nie przekazując jej do którejś z podległych prokuratur rejonowych.

– Decyzja leży jednak w gestii prokuratora okręgowego.

Janusz Kochanowski wystąpił w ubiegły wtorek (1 grudnia) do Prokuratury Krajowej o wszczęcie postępowania ws. braku szczepionek przeciwko grypie typu A/H1N1.

Tłumaczył to dbałością o zdrowie obywateli i tym, że minister zdrowia Ewa Kopacz „stworzyła niebezpieczeństwo powszechnego zagrożenia” epidemią. Zdaniem RPO, który codziennie publikuje na swej stronie internetowej doniesienia z kraju i ze świata nt. ofiar grypy A/H1N1 i walki z nią, prokuratura powinna wyjaśnić, „kto lub co sprawia, że Polska nie jest gotowa do walki z grypą i co trzeba zrobić, by nie powtórzyło się to w przyszłości”.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum