Warszawa: chcą walczyć z dopingiem w sporcie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 maja 2014 19:30

Walka z niedozwolonymi praktykami w sporcie poprzez edukację młodych zawodników i ich trenerów - to motto akcji "Powiedz NIE! dopingowi", której nowy etap ogłoszono w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

- Naszą misją jest walka z dopingiem w sporcie poprzez edukację i kontrolę. Połowa zawodników tłumaczy pozytywne wyniki testów na obecność substancji zakazanych niewiedzą. Dlatego w tym roku wzmacniamy nasze działania i przy współpracy ze Światową Agencją Antydopingową (WADA) wprowadzamy innowacyjny na skalę światową program edukacji. Obejmie on dwie najważniejsze grupy: zawodników i trenerów - powiedział przewodniczący Komisji do Zwalczaniu Dopingu w Sporcie prof. Jerzy Smorawiński.

Celem rozpoczętej w poniedziałek, 26 maja, kampanii "Powiedz NIE! dopingowi", która potrwa do końca roku, jest skuteczna edukacja młodych sportowców z grupy 10-19 lat, regularnie uprawiających konkretną dyscyplinę sportu, ze szczególnym nastawieniem na młodzież uczęszczającą do szkół sportowych i zrzeszoną w klubach.

Na potrzeby kampanii przygotowano program "Akademia Prawdziwych Mistrzów", który ma uświadomić adeptom sportu, że talent i pracowitość nie wystarczą, aby osiągać sukcesy. Jeśli młody człowiek chce zostać mistrzem, powinien dokonywać właściwych wyborów, a to m.in. oznacza, że musi wiedzieć co jest dozwolone, a co niedozwolone.

W programie wykorzystana będzie innowacyjna technologia. Zarejestrowani uczestnicy co tydzień będą otrzymywać drogą mailową materiały dotyczące żywienia, antydopingu, motywacji, angielskiego dla sportowców, prawa i obowiązków zawodnika oraz odnowy biologicznej. Przewidziano 30 lekcji dla zawodników i 15 dla trenerów.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum