Warszawa: będzie pikieta w sprawie "polskiego Alfie Evansa"

Autor: nczas.com, Wprost/Rynek Zdrowia • • 09 czerwca 2019 11:59

W niedzielę (9 czerwca) przed Szpitalem Dziecięcym przy ul. Niekłańskiej w Warszawie odbędzie się o godz. 17.00 pikieta w związku ze sprawą "polskiego Alfie Evansa".

Warszawa: będzie pikieta w sprawie "polskiego Alfie Evansa"
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Przypomnijmy, że w styczniu br. 11-miesięczny dzisiaj Szymek trafił do Szpitala Dziecięcego przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. Wcześniej, 16 stycznia, był szczepiony przeciwko pneumokokom. Cztery dni później wystąpiła u niego gorączka oraz drgawki. - Ostatecznie 21 stycznia dziecko zostało przyjęte do szpitala. Było reanimowane, wykonano kolejne TK głowy, powstał obrzęk mózgu - opisywał tygodnik Wprost.

Rodziców poinformowano, że nastąpiła śmierć mózgu i dziecko odłączono od respiratora. O sprawie napisała na Facebooku ciocia Szymka. Zrozpaczona matka chłopczyka poinformowała lekarza, że ona nie wyraża zgody na odłączenie. "Po przeprowadzeniu procedur związanych ze stwierdzeniem śmierci mózgu zebrała się komisja i jeden z badających lekarzy wyczuł delikatne tętno na ciemiączku. Zaprzestali dalszych czynności. Nie znają przyczyny stanu Szymonka" - napisała w mediach społecznościowych ciocia Szymka.

- Ostatecznie udało się wywrzeć presję na szpitalu i wywalczyć ponowne podłączenie chłopca do respiratora oraz wykonanie niezbędnych badań. Placówka zgłosiła także niepożądany odczyn poszczepienny jako ciężki. Prokuratura rozpoczęła w tej sprawie śledztwo - informuje serwis nczas.com.

W sprawę zaangażowało się m.in. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, a także poseł Paweł Skutecki. Nagłośnili ją też internauci, a pisząc o Szymku używają np. hashtagu #polskiAlfie, co nawiązuje do walki o życie Alfiego Evansa, który został odłączony od aparatury, a następnie zmarł w kwietniu 2018 roku.

W niedzielę (9 czerwca) o godz. 17.00 odbędzie się w związku ze sprawą "polskiego Alfie Evansa" pikieta przed Szpitalem Dziecięcym przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. „(...) Szymonek ma jeszcze szansę i według lekarzy z zagranicy oraz polskich specjalistów jedyną szansą dla niego jest odbarczenie mózgu (...). Zabieg musi odbyć się jak najszybciej!” - czytamy na profilu Szymonkuwalcz na Facebooku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum